Кина батерија производители и добавувачи | Boye

батерии

Краток опис:

7.4v 1100mah li-ion power battery for V353/A949/A959/A969/A979/k929 Specifications: Type Lithium ion battery pack Model 18500-2S Size 19*37*55mm (Thickness*Width*Height) Charge End voltage 8.4V Nominal voltage 7.4V End of discharge 6V Nominal capacity 1100mAh Charge current Standard Charging: 0.5C Rapid charge: 1.0CMax Constant discharge current20CMax discharge current30COperating temperatureCharging: 0℃~45℃ Discharging: -20℃~60℃Storage temperature-20℃~ +60℃Weigh...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  7.4V 1100mAh батерија Li-јон за V353 / A949 / A959 / A969 / A979 / k929

  батерија на полнење
  ab8bc4891

  S pecifications:

  тип Литиум јонски батерии
  модел 18500-2S
  големина 19 * 37 * 55mm (дебелина * ширина * Висина)
  Полнење Крај напон 8.4V
  номинален напон 7.4V
  Крајот на празнење 6V
  номинална моќност 1100mAh
  струја на полнење Стандард на полнење: 0.5C

  Брзо полнење: 1.0C Макс Постојана испуштање струја 20 ° C Макс празнење тековната 30C Работна температура на полнење: 0 ℃ ~ 45 ℃

  Празнење: -20 ℃ ~ 60 ℃ Температура на чување -20 ℃ ~ + 60 ℃ Тежинаприбл. 55g

  А pplications: беспилотни летала и РК играчки

  图片 1

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!